30 LET TOTÁLNÍHO NASAZENÍ

„Naživo to není ono…“ slýchávám často od kapel nebo lidí, kteří zabrousí na téma veřejně streamovaných koncertů. Možná, že někdy je to nuda. Je špatný zvuk, celou dobu obraz běží z jedné kamery, nebo se ve vysílání vyskytuje pár jiných pro vysílajícího zdánlivě zanedbatelných detailů. Důležité je mít možnost propojit kapelu a diváky více, než jen „spojit zvuk a video“ a poslat to do internetu. „ono je to jedno, hlavně že stream běží a někdo je online.“
S takovým přístupem bychom rozhodně s kapelou Totální nasazení jejich 30 let oslavit nemohli.
Bohužel kvůli epidemii, která nejen v ČR způsobila konec všech veřejných kulturních akcí, musela kapela přesunout svůj velký koncert plný hostů a přátel na rok 2021.
No ale co s termínem původního koncertu? Přece nemůžeme fanoušky nechat jen tak sedět doma. Krátce před zrušením koncertu ve Slánském letním kině jsem nabídl kapele livestream z akce, protože už v té době byl omezen maximální počet diváků. To se v první chvíli nezdálo jako reálné řešení situace, protože Totáči měli již nevalné zkušenosti se streamováním koncertů. Avšak PPCvok již tušil, že tuším rýsující se přenos.
Další protipandemická opatření a s nimi zpřísnění podmínek pro veřejné akce na sebe totiž nenechaly dlouho čekat. 10 lidí na oslavě 30 let kapely nedávalo moc smysl, a tak jsme se pustili do příprav koncertu.
Pro mě to znamenalo sebrat poslední zbytky odvahy zahájit úpravu studia a pustit se do realizace. Protor studia byl omezen příčkou, která dělila prostor pro bubeníka od vchodu a mojí servisní dílny.

Předtím, přitom a potom.

Tak nějak to vypadalo před přestabou a po ní.

Předcházel tomu organizační telefonát s PPCvkoem, který si neodpustil zoufnutí, nad nedostatkem množství odposlechů během jejich koncertu s kapelou Dilemma in cinema. Ještě ten den jsem se vybavil bourací technikou, a společnými silami se svou drahou jsme se pustili do demontáže stávajícího vybavení studia a demolice jeho nepotřených částí.

Demolice dělící příčky

Demolice dělící příčky

Bylo to 14 dní intenzivních demolic a stavebních prací. jejichž výsledkem byl prostor hodný oslavného koncertu online 30 let Totálního nasazení. Společně jsme dokázali vytvořit krásnou atmosféru pro 830 diváků on-line, kteří byli velice štědří a v rámci dobrovolného vstupného podpořili celou akci neuvěřitelnými příspěvky. Za to jim patří veliký dík. Zároveň v online chatu byla vidět neskutečně pozitivní atmosféra všech nadšených diváků, jejich nadšení odráží i komentáře pod videem na youtube, fotkami na facebooku i instagramu kapely.
Myslím tedy, že kapela i diváci byli z akce nadšení a věřím, že tento livestream se zapíše do historie jako jeden z těch, během kterého se všichni dobře bavili i bez přímého setkání v kotli a na pódiu.
Ono to nikdy nebude „ono“, ale vždy se budu snažit, aby 16LiveStream byla událost, na kterou vystupující, ani diváci nezapomenou a budou na ni vzpomínat vždy v dobrém. Už se těším na ten další.
Videozáznam je k dispozici na youtube 16 live Records a také zde:

Příspěvek byl publikován v rubrice Práce ve studiu a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..