Nahrávání živě

16Live recording jako proces.

Proč jenom nahrávat z mixu do 2 stop na diktafon a podobně, většinou s přebuzeným zpěvěm a například bez bicích?
Nabízím pořízení profi živé nahrávky z koncertu, s možností post masteringu ze 32 live samostatně nahraných kanálů. Používám výhradně značkové profi vybavení kanadských Mackie, kalifornských Apple, americké M-audio a další jejichž značky se nachází mezi špičkou ve vývoji digitálních technologií.

Možnost live recordingu může sloužit jako vhodná služba kapelám, které si nemůžou dovolit trávit čas ve studiu, a nebo hrají naživo tak, že do studia ani nepotřebují a stačí jim živá nahrávka. A nebo chtějí zachovat náboj živého hraní, který vytvoří právě jen na pódiu.

32 kanálová technologie záznamu spočívá v rozložení veškerých až 32ti linek (např.:1.kopák 2.(+1) virbl 3. hi-hat, 4. 5. 6. 7. jednotlivé TOMy, 8. 9. overheady, 10. basa, 11. kytara, 12. druhá kytara, 13. 14. 15. 16. vokály a zbývá stále prostor další nástroje jako klávesy, dnes moderní samplery, loopery, stopy pro dechové nástroje, atd. Vše záleží na Vaší potřebě. Později se v režii studia provede úprava všech stop (hlasitost, frekvenční korekce, dynamika) tak, jako kdybych pracoval se studiovou nahrávku. Ovšem tato má ten správný živý feeling.

O co tedy jde? Společně naplánujeme vystoupení, vlastní technikou zajistím veřejnou produkci Vaší hudby. Během koncertu pořizuji záznam, získám neupravený syrový zvuk, který není ovlivněn EQ nastavením kvůli okolním podmínkám a je rozdělen do až 32 jednotlivých stop. Alternativně je možné spojit moji nahrávací techniku s koncertní technikou firmy zajišťující akci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..