Livestream SK Žižkov

Před pár týdny jsem dokončil úpravu vysílacího vybavení pro kuželnu sportovního klubu SK Žižkov.

V této kuželně byla živá vysílání jistou tradicí již několik let nazpět a postupně se stále vyvíjí k lepšímu. Klub začínal projekcí na svém webu, kde byl stream prakticky jen pro vyvolené, protože se každý uživatel připojoval přímo na kameru, a tak při připojení více lidí docháelo k přetížení připojení. Později ale klub přešel na streamovací platformu Youtube, která umožňuje teoreticky neomezený počet sledujících.

Mým úkolem zde bylo posunout kvalitu obrazu, umožnit přechod na vyšší rozlišení, tedy FullHD 1080P a umoňit zobrazení výsledkových tabulí z externího softwaru.


Kuželna byla vybavena střihovou kartou pro připojení externího HDMI zařízení pro převod obrazu z TVI FullHD kamery. Dále softwarem pro nastavení vysílacích scén, doplnění upravené výsledkové tabule aktualizované v reálném čase a s možností vkládání dalších elementů, jako například pohyblivých textových polí, informačních panelů, zobrazení sponzorských informací atd.

V dalším kroku bude v blízké době vyměněn i vysílací PC, aby bylo možné vysílat plné rozlišení. Nyní je celkový obraz škálován do nižšího rozlišení, protože stávající stroj neposkytuje dostatek výkonu pro zpracování 5mbit streamu. Vhodným doplňkem bude i zvuk z prostoru dopadové zóny pro tu správnou atmosféru.

Zajímáte se také o streamování? Potřebujete poradit s vysíláním, jakou použít techniku pro livestream, jak nastavit OBS, nebo jiný vysílací software? Nebo chcete živě odvysílat vaši akci a nemáte žádnou techniku? Nebojte se na mne obrátit s jakýmkoliv dotazem, či přáním.

Živé vysílání SK Žižkov můžete také pravidelně sledovat na následujícím odkazu: Youtube kanál – Kuželky SK Žižkov a stát se třeba jejich novým odběratelem, nebo pravidelným divákem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Externí realizace a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..